Дев'ять банків через борги відсторонять від бюджетних виплат
08:08 26.09.2016
252

Про це пише FinClub.

Як зазначається, Кабмін 22 вересня затвердив нові критерії відбору уповноважених банків для виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ, пенсій і грошової допомоги. Якщо зараз таких установ чотири десятки, то після конкурсу їх залишиться ледь десяток.

"За підрахунками Незалежної асоціації банків, новим вимогам Кабміну відповідають лише 14 банків", - заявляв глава ради НАБУ Роман Шпек.

За оцінками видання, до конкурсу могли б допустити такі 14 банків: ПриватБанк, Ощадбанк, Укрексімбанк, Райффайзен Банк Аваль, Укргазбанк, Укрсоцбанк, УкрСиббанк, Альфа-банк, ПУМБ, Креді Агріколь Банк, ОТП Банк, банк "Південний", Кредобанк і Прокредит банк.

Однак в постанові зазначено, що банки на момент проведення конкурсу не повинні мати заборгованість по сплаті податків і зборів.

За останніми даними Державної фіскальної служби, дев'ять банків з вище названих 14 мали податкову заборгованість на 21 вересня.

Борги накопичили найбільший банк (ПриватБанк), два державні банки (Ощадбанк і Укрексімбанк), "дочки" іноземних банків (Райффайзен Банк Аваль, Укрсоцбанк, ОТП Банк, Кредобанк, Прокредит Банк), а також банк Південний.

"Станом на 21 вересня платник податків має податковий борг і відповідно до пункту 88.2 статті 88 Податкового кодексу України у органів державної податкової служби зявилося право податкової застави на майно такого платника", - зазначено щодо кожного з дев'яти банків у спеціальній базі даних ДФС з перевірки податкової заборгованості платників.

Щоб брати участь у конкурсі Мінфіну, їм доведеться заплатити всю свою податкову заборгованість, в тому числі, ту що оскаржується в судах.

Не було боргів тільки у 5 установ, які могли б брати участь в конкурсі Мінфіну: державного Укргазбанку, "дочок" іноземних банків - Альфа-банку, УкрСиббанку, Креді Агріколь Банку, банку з національним капіталом - ПУМБ.

"Станом на 21 вересня платник податків не мав податкового боргу", - зазначено в базі даних ДФС щодо цих кредитних установ.

Читайте також