Українські вокзали передадуть в експлуатацію приватним компаніям
14:50 01.02.2021
259

Уже в цьому році українські вокзали почнуть передавати в концесію (тимчасову експлуатацію приватним компаніям). Таким чином вокзали хочуть перетворити в ТРЦ.

Як міністр інфраструктури Владислав Криклій, першими підуть інвесторам київський і вінницький вокзали. Також в концесію вже готують вокзали Миколаєва, Дніпра, Харкова та Чопа. Передавати їх будуть в форматі 1 + 1: один великий і один маленький в "донагрузку".

У нас шість вокзалів зараз готуються до концесії, включаючи київський вокзал. Ми прийшли до думки, що великі вокзали, які є свого роду магнітами, будемо передавати в концесію не поодинці, а таким собі набором.

Це буде, швидше за все, як нам рекомендує наш партнер Всесвітній банк, IFC, в форматі 1 + 1: тобто один великий вокзал і один менший вокзал. Тоді ми можемо знаходити стратегічного концесіонера, який зацікавлений у великому вокзалі. Маленький йому буде в донагрузку.

Це більш справедлива модель. Ми розуміємо, що тоді ми швидше зможемо охопити і дійти до кількох цілей. Перша - щоб вокзали розвивалися і ставали торгово-розважальними комплексами, які будуть забезпечувати всіма сервісами та зручностями пасажирів, що зараз неможливо робити, - розповів Криклій

 

 

Автор: Олена Гандзюк
Читайте також