В Україні зростуть ціни на проїзд у громадському транспорті
19:15 31.01.2021
258

Експерти радять українцям готуватися до зростання ціни на проїзд у громадському транспорті. На думку фахівців ціни зростуть з 1 січня. Окрім того, перевізники вже розповіли на скільки зростуть тарифи й наголосили, що деякі з них дуже відчутно вдарять по кишенях українців.

Зокрема, в асоціації «Автоперевізники Київщини» наголосили, що подібне рішення було обумовлено цілим рядом факторів.  Найголовніший - тарифи не змінювали ще від 2018 року, передає today.ua. А відтоді змінилось дуже багато цін, які формують собівартість пасажирських перевезень. Зросли ціни на паливно-мастильні матеріали, витрати на зарплату перевізникам, вартість ремонту транспортних засобів.

Що буде з тарифами на проїзд у Київській області

Спочатку планують підняти ціни у Боярці і Вишневому. Трохи згодом подорожчає проїзд від Згурівки, Іванкова, Баришівки.

Тарифи на проїзд зростуть відчутно. Наприклад, проїзд від Боярки до Києва коштуватиме 25 гривень. Тобто людям, які щодня їздять звідти до столиці на роботу, доведеться лише за  сполучення з Києвом віддати 50 гривень. А якщо їм ще по місту доведеться їхати на маршрутках, то щоденна подорож на роботу і назад обійдеться в межах сотні гривень.

Адже в столичних маршрутках, які курсують містом, теж підвищення тарифів на проїзд неминуче, кажуть перевізники. І вони теж, очевидно, вже в березні почнуть правити за свої послуги більші ціни. Зокрема, у столиці тарифи зростуть до 10-12 гривень.

Що стосується комунального транспорту – трамваїв, тролейбусів, метро, то в них тарифи на проїзд поки не зростатимуть, обіцяє КМДА.

В інших містах України тарифи на проїзд також будуть рости

Зокрема, в Сумах вже підняли вартість проїзду в маршрутках на 2 гривні. Тепер вона становить 7 гривень замість колишніх п'яти.

У Харкові поки що тарифи на проїзд обіцяють залишити незмінними. А от в області вартість приміських і міжміських перевезень зросла на 1-4 гривні. Чим довший маршрут, тим більший приріст ціни на ньому.

У Кропивницькому тариф на проїзд у комунальному транспорті - тролейбусах та автобусах, коштуватиме, відповідно, 5 і 6 гривен. В маршрутках, кажуть буде ще на гривню дорожче – 7 гривень.

На сьогодні найдорожчий тариф на проїзд у міських маршрутках – у Києві. Він становить 8 гривень. Найдешевше буде проїхатись у Херсонській та Черкаській областях. Тамтешні перевізники поки правлять за одну поїздку по 3 гривні. Але такі тарифи на проїзд залишатимуться недовго.

 

Автор: І like News (28991
Читайте також