Кабмін хоче залучити до мільярда доларів кредитів на дороги
09:00 15.09.2016
253

Про це в інтерв'ю УНІАН розповів заступник міністра фінансів Сергій Марченко.

"Основні бюджетні пріоритети були озвучені прем'єр-міністром і стосуються освіти, охорони здоров'я, оборони і безпеки, інфраструктури та підтримки АПК. Зокрема, це дорожній фонд у розмірі 14 млрд гривень з бюджету плюс кредитні кошти міжнародних фінансових організацій в розмірі близько 1 мільярда доларів", - повідомив Марченко.

Він зазначив, що Державне агентство автомобільних доріг України ("Укравтодор"), яке є головним розпорядником бюджетних коштів на ремонт і будівництво доріг, не має ніякого відношення до адміністрування акцизного збору на нафтопродукти.

У цьому зв'язку, на думку Марченко, доцільніше запровадити середньострокове бюджетне планування на 3 роки, як це пропонує Мінфін, і яке дозволить ритмічно виділяти на ремонт і реконструкцію доріг чітко визначені у державному бюджеті суми.

"Якщо б його ввели (середньострокове бюджетне планування на 3 роки - Ред.), то потреба у створенні цього або будь-яких інших спецфондів відпала б. Все б фінансувалося через загальний фонд держбюджету", - сказав він.

"Якщо б у нас було середньострокове бюджетне планування, то ми могли б сказати, що на дороги в наступному році виділяємо 14 мільярдів гривень, через рік - 20 мільярдів гривень, через два роки - 25 мільярдів гривень. Цього було б достатньо, щоб зняти питання створення спецфонду з порядку денного", - підсумував заступник глави Мінфіну.

Як повідомлялося, 29 березня Верховна Рада з-за недостатньої кількості голосів депутатів відхилила законопроект про створення дорожнього фонду для фінансування ремонту і будівництва автомобільних доріг України.

Раніше міністр інфраструктури Володимир Омелян уточнив, що доопрацьований за участю народних депутатів законопроект про дорожній фонд буде поданий на розгляд у Раду орієнтовно в жовтні, щоб прийняти документ до кінця поточного року.

За розрахунками уряду, об'єм наповнення дорожнього фонду в 2017 році становитиме не менше 14 мільярдів гривень без урахування коштів міжнародних фінансових організацій.

В цілому, за словами прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, урядпланує 2017 року виділити на ремонт і будівництво доріг в Україні 30-40 мільярдів гривень.

Читайте також