Київстар, Vodafone і lifecell почали блокування російських сайтів
17:00 17.05.2017
254

Мобільні оператори "Київстар", "Vodafone Україна" і lifecell почали блокування російських сайтів, які потрапили під санкції.

Про це йдеться в спільному повідомленні, підготовленому операторами, передають "Українські Новини".

Згідно з указом президента "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" телеком-оператори повинні припинити надання послуг з доступу до ряду веб-ресурсів, в тому числі соціальних мереж "ВКонтакте", "Однокласники", всіх сервісів Yandex і Mail.ru і ряду інших російських ресурсів.

Виконуючи вимоги зазначеного указу, телеком-оператори, починають технічні заходи щодо обмеження надання послуг доступу до вказаних веб-сайтах в відповідно до технічних можливостей.

Раніше один з найбільших інтернет-провайдерів компанія Тріолан повідомила, що поки не знає, як технічно реалізувати рішення про санкції.

В Інтернет-асоціації України заявляють, що здійснення блокування російських сайтів українськими провайдерами поки технічно неможливо. Там вважають, що для реалізації рішення про санкції провайдерам потрібно час і великі кошти на переоснащення обладнання та зміна топології мережі.

До цього Укртелеком повідомив, що вже почав виконувати указ президента про санкції проти російських соцмереж та інтернет-ресурсів.

Інтернет-провайдер "Ланет" заявив, що може протягом декількох хвилин заблокувати сайти, які потрапили під дію санкцій.

Нагадаємо, 16 травня президент ввів у дію рішення РНБО про санкції проти 1228 фіз- і 468 юросіб.

З повним списком юридичних осіб, що підпали під санкції можна ознайомитися тут.

Читайте також