Про це йдеться в статті, яка незабаром буде опублікована на ЕП.
"Мінфін прораховує підвищення податків. Основні зміни торкнуться акцизів і ПДВ. Безумовно, наявність цих розрахунків не означає, що рішення вже прийнято і акцизи точно будуть підвищені. Поки прораховуються різні варіанти того, як можна збалансувати бюджет. Проте, гарантій, що підвищення не буде також немає", - пише автор.
Як повідомили ЕП представники ринку, міністерство налаштоване досить серйозно і вже приступило до обговорення своїх планів з бізнесом.
"Перші претенденти на підвищення - акцизи. Спочатку Мінфін планував обмежитися їх індексацією, однак зараз готовий піти на більше", - йдеться в статті.
Зокрема, зазначає автор, Мінфін розглядає можливість збільшення адвалорної ставки акцизного податку на тютюнові вироби на 3 процентних пункти (з 12% до 15%) і збільшення специфічних ставок акцизного податку на тютюнові вироби на 30% (або на 16% додатково до індексації).
Крім того на 20% (або на 7% додатково до індексації) може бути збільшений акциз на алкоголь.
Також розглядається можливість введення єдиної ставки акцизного податку на дизельне паливо в розмірі 125,5 євро за 1000 л замість диференційованої ставки 125,5 євро і 95 євро в залежності від вмісту сірки.
"За рахунок цього вийде зібрати в бюджет 14 млрд гривень, тоді як одна лише індексація оцінюється в 5,2 млрд гривень", - пише автор.
За її словами, розглядається також варіант скасування діючих пільг з ПДВ на послуги з пасажирських перевезень в міському транспорті і підвищення ПДВ на ліки з 7 до 10%.
"Останнє обговорювалося і минулого року, проте під тиском депутатів Мінфін на неї так і не наважився. Ціна питання для бюджету - додаткових 2,5 млрд гривень", - йдеться в статті.
"Розглядається також введення оподаткування послуг у сфері освіти 10% ставкою ПДВ. Цей крок дозволить поповнити скарбницю ще на 1 млрд гривень", - зазначає автор.
12 вересня прем'єр Володимир Гройсман заявляв, що на цьому тижні уряд подасть до ВР проект бюджету на 2017 рік.
Економічна правда