Нацкомісія хоче здешевити мобільні дзвінки до України з-за кордону
17:40 30.08.2016

Відповідне рішення регулятор прийняв у ході сьогоднішнього засідання, повідомив голова НКРЗІ Олександр Животовський на своїй сторінці в Facebook, пише УНІАН.

"Гуртовий тариф для громадянина ЄС при дзвінках нам - 20 центів, а для громадянина України при дзвінках до Європи - 2 центи. Ось яка країна дорога у нас, правда? Тому ми вирішили встановити обмеження щодо ставки термінації міжнародного трафіку на рівні 10 центів", - пише він.

Животовський зазначив, що частка доходів великих українських операторів від міжнародного трафіку становить близько 20% у загальній структурі доходів, тому вони не підтримують це рішення.

Однак за даними голови регулятора, у разі прийняття обмеження щодо ставки інтерконекту за міжнародним трафіком в Україну телефонуватимуть частіше.

Крім того, оператори зможуть пропонувати своїм абонентам більш вигідні умови роумінгу. Також Животовський прогнозує зменшення випадків несанкціонованого втручання в мережі операторів.

"В Україну має бути дзвонити дешево. Це позначиться і на вартості ведення бізнесу, інвестиційній привабливості, і просто нашій близькості у спілкуванні із зарубіжними партнерами... Я вірю, що зниження ставок витіснить сірий трафік назад у мережі операторів і нам дзвонитимуть більше", - повідомив він.

Читайте також