Не можемо створити військовий літак - Пашинський
06:47 07.10.2016
254

Український військово-промисловий комплекс зараз не здатний створити свій військовий літак, заявив голова Комітету з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський на круглому столі в Інституті Горшеніна. Про це повідомляє LB.ua.

 

"Створення військового літака типу Л-ки - це 3-4 млрд доларів. У нас ДОЗ на цей рік - трохи більше $100 млн. Про які військові літаки в Україні ми можемо говорити. Ну навіщо навіть фантазувати на цю тему? Україна ні технологічно, ні фінансово не в змозі створити свій військовий літак навіть найлегшого плану", - пояснив Пашинський.
 
"Наш потенціал - це броньовик "Дозор" і міномет "Молот". Це два види озброєння, яке ми створили. А коли ми говоримо - літаки, авіаносці ... Галузі всі знищено, потенціал нульовий, грошей немає", - наголосив він.
 
Пашинський заявив, що фактично всі підприємства оборонно-промислового комплексу стоять без замовлень.
 
"У нас немає жодного потенціалу. Весь наш потенціал полягав в наступному: береш у Міноборони танк Т-72 або Т-64 за ціною металобрухту, заводиш його на бронетанковому заводі, ремонтуєш і продаєш за $400 тис. Так, ми за рахунок тотального розпродажу майна, яке отримали в спадок від Радянського Союзу, були в десятці експортерів світу. Але давайте називати речі своїми іменами: це не потенціал ВПК, це потенціал радянської армії, який нам залишився. У нас один-два вироби, які можуть хоч якось конкурувати і мати маленьку нішу на зовнішніх ринках. Все інше - не працює", - сказав він.
 
Нагадаємо, раніше Укроборонпром показав новий бойовий модуль "Вій".

Джерело: Корреспондент.net  

Читайте також