Пам'ятка виборця: як голосувати i якi документи брати з собою
15:22 20.04.2019

Другий тур виборiв президента України вiдбудеться вже цiєї недiлi, 21 квiтня. Якi документи потрiбно мати з собою, як поводитись у разi порушень та що робити, якщо ненароком зiпсував бюлетень. Про це пише  24 канал. Голосування триватиме 21 квiтня з 8 ранку до 20 вечора без перерви.

Хто має право голосувати

Згiдно зi статтею Конситуцiї про вибори, право голосу мають усi громадяни України, яким уже виповнилось 18 рокiв. Цього права позбавленi лише тi, кого суд визнав недiєздатними.

Якi документи потрiбнi на дiльницi

Для отримання виборчого бюлетеня для голосування в день виборiв Президента України члену дiльничної виборчої комiсiї надається один iз зазначених документiв, що пiдтверджує особу та громадянство України.

На звичайнiй виборчiй дiльницi вам потрiбен один iз зазначених нижче документiв:

  • паспорт громадянина України;
  • тимчасове посвiдчення громадянина України (для тих осiб, що нещодавно отримали громадянство);
  • вiйськовий квиток (лише для вiйськових строкової служби).

На закордоннiй виборчiй дiльницi, а також на спецiальнiй виборчiй дiльницi:

  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  • дипломатичний паспорт;
  • службовий паспорт.

На спецiальнiй виборчiй дiльницi – в'язниця або СIЗО:

  • картка (довiдка) установи виконання покарань або слiдчого iзолятора, що повинна мiстити: прiзвище, iм'я, по батьковi, число, мiсяць, рiк народження, громадянство, фотокартку особи, пiдпис керiвника та печатку установи (для осiб, якi перебувають в установах виконання покарань або слiдчих iзоляторах).

Якщо ви допустили помилку при заповненнi бюлетеня

Якщо, заповнюючи бюлетень, ви припустилися помилки – звернiться до комiсiї. За вашою письмовою заявою вам повиннi видати iнший бюлетень, попередньо склавши вiдповiдний акт. Iнший виборчий бюлетень видається тiльки в обмiн на зiпсований i лише один раз.

Документи, якi обов'язково потрiбно взяти на вибори, дивiться iнфографiку:

Читайте також