У Раді заперечують маніпуляції з питаннями на референдумі
13:07 27.01.2021
259

У вівторок Верховна Рада ухвалила прийняла закон про народовладдя через референдум. Після подібного рішення українці почали обговорювати закон й висловили думку, що він може стати інструментом для маніпуляції громадською думкою. Головні побоювання були пов'язані з тим, що політики за допомогою питань на референдумі будуть просувати потрібні їм ініціативи.

Проте народні обранці заперечили можливість маніпуляцій під час референдуму. Вони наголосили, що питання, які будуть винесені на обговорення, будуть конкретними й не мативуть двоякого змісту, передає РБК.

У той самий час директор Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) Володимир Паніотто, наголосив, що головне це процедура формулювання питання. Залежно від цього можна отримати або позитивну, або негативну відповідь.

Якщо ми запитуємо, як ви ставитеся до закону про продаж землі, люди в основному говорять «негативно». Якщо ми питаємо, чи повинен власник землі мати право її продати, то більшість вважає, що так, - зазначив Паніотто.

У робочій групі по розробці законопроекту про народовладдя стверджують, що всі ризики щодо формулювання питання до другого читання були враховані. Як пояснила член групи, експерт Центру політико-правових реформ і коаліції РПР Юлія Кириченко, в фінальну редакцію перенесли всі вимоги до питань з Кодексу належної практики щодо референдумів Венеціанської комісії.

Голова підкомітету з питань виборів, референдумів та інших форм безпосередньої демократії Загоруйко Аліна зазначила, що питання референдуму передбачає тільки одну відповідь: «так» або «ні».

Автор: І like News (28991
Читайте також