Степанов: російські ПЛР-тести використовують лише в приватних лабораторіях
15:03 19.01.2021
254

Українське Міністерство охорони здоров'я не закуповувало Росії ПЛР-тести для  діагностики коронавірусу SARS CoV2 методом полімеразної реакції. Про це заявив очільник МОЗ Максим Степанов на брифінгу. 

Я наведу цифри про тести, які закуповуються чи закуповувалися Міністерством охорони здоров'я по країнах виробників. Це Китайська Народна Республіка, Сполучені Штати Америки, Корея, Польща, Німеччина, Велика Британія, Франція, Австрія, Канада, Чехія, Туреччина, Сингапур. Як ви бачите, Російської Федерації тут немає, зауважив Степанов.

Зазначимо, наразі закупівля більшості ПЛР-тестів здійснюється в українського виробника «Українські генетичні технології» як за державним замовленням, так і приватними лабораторіями. Згідно з актуальними даними Держлікслужби, до реєстру юридичних осіб, відповідальних за ввезення медичних виробів для діагностики коронавірусної хвороби, методом ПЛР, належать 66 медичних позицій. Із них Китай – це 15, Україна – 12, США – 7, Корея – 5, Італія – 5. У той самий час Росія має лише три зареєстрованих медичних вироби. 

Три юридичних особи, які зареєстровані в Російській Федерації та здійснюють свою діяльність через українських постачальників, складають менше, ніж 0,6%. Це використовується виключно в приватних лабораторіях. Держава точно не закуповувала, не закуповує і закуповувати не планує (з Росії), - наголосив він. 

Джерело: Українська правда

 

Автор: І like News (28991
Читайте також