Порошенко запропонував відновити спеціальні військові суди
20:27 28.03.2017

Президент Петро Порошенко пропонує відновити спеціальні військові суди. Про це йдеться у його заяві, оприлюдненій на Facebook-сторінці у вівторок ввечері, - пише Українська правда.

Коментуючи вирок цивільного суду, який засудив бойового генерала Віктора Назарова до ув’язнення на 7 років у зв’язку з катастрофою транспортного літака Іл-76, Порошенко зазначив: "Наші військові виконують свій обов’язок захищати Україну. Інколи ціною власного життя". "Розумію горе родин. Але по-справжньому винним у загибелі наших героїв є ворог, який віроломно вдерся на нашу землю. Єдиним виправданням цим смертям є наближення ними невідворотної перемоги", - сказано у заяві президента. "За останні три роки ми виховали нове покоління ініціативних, сміливих, а часом і відчайдушних командирів, які забезпечують захист нашої України. Стриножити їх судовими рішеннями було б нерозумно з точки зору гарантування обороноздатності та безпеки", - додав він. "Саме тому я планую запропонувати відновлення спеціальних військових судів відповідно до існуючих міжнародних практик. Оцінювати дії командирів у бойовій обстановці повинні військові спеціалісти, військові експерти і військові судді, а не цивільні. Принаймні зараз, поки триває ця жахлива підступна гібридна війна", - повідомив Порошенко. Він вважає, що рішення військових судів не будуть ставитися під сумнів українськими військовими.

Як відомо, серед військових є обурені тим фактом, що військових судить цивільний суд. Свою думку з цього приводу висловив у відеоролику, зокрема, перший заступник командувача Високомобільних десантних військ ЗСУ Юрій Содоль.

Вирок Назарову також прокоментував керівник Генштабу Віктор Муженко, зазначивши, що в Україні, яка третій рік поспіль воює, створено небезпечний прецедент, який може мати фатальні наслідки для держави.

Як повідомлялося, 14 червня в результаті падіння збитого бойовиками військово-транспортного літака Іл-76 над аеропортом в Луганську загинули 49 осіб.

Читайте також