Рада підтримала законопроект про ринок електроенергії
08:35 22.09.2016
254

За відповідне рішення проголосували 237 народних депутатів.

Представляючи документ, міністр енергетики Ігор Насалик повідомив, що законопроект поєднує та вирішує три найважливіші завдання: 1) удосконалює державну політику в електроенергетиці; 2) імплементує вимоги Третього енергетичного пакету реформ ЄС; 3) удосконалює структуру та функціонування ринку передбаченого діючим законом 663.

Проект закону передбачає організацію ринку електроенергії з наступних складових: двосторонні договори; ринок "на добу наперед"; внутрішньодобовий ринок; балансуючий ринок; ринок допоміжних послуг.

Крім того передбачається доповнення переліку учасників ринку новим учасником - трейдером, яким може бути будь-який суб’єкт господарювання, що здійснює купівлю електричної енергії виключно з метою її перепродажу, крім продажу споживачу.

Проектом закону вводиться система спеціальних обов’язків для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електроенергії, до яких відносяться: купівля електроенергії за "зеленим" тарифом; надання універсальних послуг; виконання функцій постачальника "останньої" надії; сплата компенсаційних платежів; надання допоміжних послуг за встановленою Регулятором ціною.

Також передбачається повне виконання вимог Третього енергетичного пакету ЄС щодо юридичного та організаційного відокремлення діяльності з розподілу та передачі електричної енергії від інших видів діяльності, що є умовою для запровадження економічної конкуренції на ринку електроенергії.

Крім того передбачається запровадження певного періоду (до 24 місяців з дати набрання чинності цим законом), впродовж якого мають бути створені необхідні технічні, організаційні, економічні та нормативно-правові передумови для запровадження та злагодженого функціонування ринку електроенергії України тощо.

Економічна правда

Читайте також