Рада внесла зміни до "закону Савченко"
16:01 18.05.2017

Верховна Рада прийняла закон "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо правила складання покарань та зарахування строку попереднього ув'язнення", який називають "законом Савченко", встановивши, що попереднє ув’язнення зараховується судом у строк покарання у разі засудження до позбавлення волі день за день, а не день за два, як було раніше. Парламентарі 226 голосами підтримали відповідний законопроект, передає кореспондент УНН.

Як зазначив доповідач з цього питання, народний депутат Антон Яценко, ухвалення "закону Савченко" було помилкою, оскільки ті, хто відбували менший термін покарання, повернулися і скоїли злочини, і "це коштувало 55 життів, 22 зґвалтувань, 760 розбійних нападів".

Ухваленим сьогодні законом передбачено, що попереднє ув'язнення зараховується судом у строк покарання у разі засудження до позбавлення волі день за день.

При цьому передбачається, що в окремих випадках суд може ухвалити рішення про пом’якшення покарання або взагалі звільнити засудженого від його відбування.

Нагадаємо, раніше Рада не підтримала внесення змін до "закону Савченко".

Також нагадаємо, 23 лютого, Верховна Рада підтримала у першому читанні зміни до "закону Савченко".

Джерело: УНН
Читайте також