В Одеському порту реалізується проект «Чиста гавань»
13:53 21.06.2017

В Одеському порту пройшов перший етап проекту «Чиста гавань» щодо перенесення аварійного катера «Навігатор» з 13-го заводського причалу на безпечну територію 16-го причалу.

Як розповів Керівник портофлоту ДП «ОМТП» Михайло Черних, що захід по перенесенню судна проходило в рамках реалізації одного з проектів, який був розроблений в «Проектному офісі» ДП «ОМТП», при співпраці з ОФ ДП «АМПУ», фахівців з Одеського порту і Судноремонтного заводу.

- Ця проблема назрівала давно і вимагала вольового рішення. Катер «Навігатор» коштує в порту вже більше десяти років, він весь проіржавів, міцність корпусу була порушена, пішов крен на лівий борт і є ймовірність того, що при несприятливих умовах судно набере води і впаде в акваторію порту, а це вже аварійне пригода: загроза життю працівників, збиток екології та величезні наслідки для Одеського порту. Здавалося б, все очевидно, але протягом багатьох років до цієї проблеми нікому не було діла, в порту воліли закривати на те, що відбувається очі, адже по суті «Навігатор» належить ДП «Чорноморське морське пароплавство», а це підприємство банкрут і не в змозі виступати в якості замовника і оплачувати послуги. З приходом Ігоря Ткачука на посаду керівника Одеського порту це питання знову підняли і відправили на розробку в Проектний офіс ДП «ОМТП», в результаті був створений проект «Чиста гавань». Це перший етап цього масштабного проекту, - зазначив керівник портофлоту ДП «ОМТП» Михайло Черних.

За словами начальника Одеського філіалу ДП «АМПУ» Ігоря Ткачука, реалізація даного проекту дозволить уникнути негативних наслідків в майбутньому.

- Ми повинні дбати про нашу акваторії, тому акція, яка стартувала має велике значення. Реалізація проекту дозволить нам не тільки поліпшити роботу порту, але і принесе дохід у бюджет підприємства. Для транспортування аварійного катера була задіяна спецтехніка Одеського порту - стотонний кран і буксир «Трудівник». Надалі катер «Навігатор», який сьогодні перенесений може бути утилізований на металобрухт.

Ігор Ткачук зауважив, що реалізація акції - це демонстрація показник чіткого і оперативного співробітництва між ДП «АЕЗТ» і ОФ ДП «АМПУ».

- Упевнений, що в подальшому всі питання, що стосуються Одеського порту і адміністрації, будуть вирішуватися в робочому порядку, швидко і без затримок. Проект «Чиста гавань» дуже важливий і корисний для порту. Адже сьогодні на прикладі катера «Навігатор» можна бачити реальну картину. Нам вдалося усунути реальну загрозу аварії в порту і розширити можливості для додаткового доходу.

За словами керівника портофлоту ДП «ОМТП» Михайло Черних на місці 13-го причалу тепер можуть перебувати суду в очікуванні докового ремонту в модернізованому доці №4 або просто на шваторке без ремонту, приносячи при цьому реальний дохід Одеському порту.

В рамках наступного етапу «Чистий гавань», планується підняття затонулого катера «Буревісник», який вважається яхтою Брежнєва. Цей проект буде реалізований спільно з Військово-морськими силами України, Одеською філією «Адміністрації морських портів України» та Державним підприємством «Одеський морський торговельний порт».

7

6

5

4

2

Читайте також