Самопальна горілка. Як українців вбиває алкоголь
13:12 29.09.2016

За останні дні від вживання контрафактного алкоголю померли 36 осіб.

Виробника смертельного алкоголю ніби як знайшли, але глобально проблему це не скасовує.

Постійно фіксуються нові факти реалізації фальсифікованого алкоголю в торгових мережах.

Масові жертви

Держслужба з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів зазначає, що в Харківській області зареєстровано 56 випадків отруєння сурогатами алкоголю. 24 людини в результаті отруєння померли.

У Донецькій області в місті Лимані зареєстровано 9 випадків отруєння, з яких 5 завершилися летально.

Також в місті Миколаєві в мікрорайоні Тернівка померли 5 осіб. У всіх померлих в крові виявлений метанол.

Також 2 людини померли від отруєння контрафактним алкоголем в Луганській області, одна людина поки перебуває в лікарні.

Хто готував

Прокуратура Харківської області спільно зі слідчими Держфіскальної служби і співробітниками СБУ встановили особу виробника сурогатного алкоголю, що викликав смертельне отруєння людей в декількох районах Харківської області.

Швидше за все, виробником є 27-річний харків'янин.


"У виявленому цеху підроблений алкоголь розливався як в тетропаки, так і в скляні пляшки. Вилучене направлено на експертизу", - зазначили в прокуратурі.

Встановлено ймовірний канал поставки сировини для виготовлення контрафактної продукції. Це один із сусідніх з Харківською областю регіонів.

Хто продавав

У Харківській області у справі про отруєння горілкою затримали трьох власників магазинів, повідомила прес-секретар прокуратури регіону Віта Дубовик.

Магазини розташовані у Вовчанському, Ізюмському та Харківському районах.

За словами Дубовик, власникам обрано запобіжні заходи. Зокрема, підприємця з Вовчанського району помістили під варту з можливістю внесення 275 тисяч гривень застави.

Ще двоє власників під цілодобовим домашнім арештом, хоча прокуратура вимагала утримання під вартою. Відомство буде подавати апеляцію.

Можна зустріти всюди

У Маріуполі правоохоронці виявили магазин, в якому реалізовувалися незаконно виготовлені алкогольні і тютюнові вироби.

Правоохоронці вилучили понад 1200 пляшок підроблених алкогольних напоїв і більш як 800 пачок сигарет на загальну суму близько 100 тисяч гривень.

За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст.204 (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) Кримінального кодексу України.

У Союзі споживачів України повідомили, що в Києві реєстрували факти реалізації фальсифікованого алкоголю в торгових мережах.

"До нас зверталися люди, які за запахом визначили, що їм продали не ром іноземного виробництва, який повинен був бути в пляшці. Я знаю про два подібні випадки щодо однієї і тієї ж продукції. Бажано звертати увагу на органолептичні якості. Якщо ви відкрили та відчуваєте різкий запах, непритаманний цьому алкоголю, то краще відставте його або зверніться в магазин з вимогою показати документи на цю продукцію. Торговельним мережам теж не дуже цікаво розбиратися з покупцями, котрі отруїлися алкоголем, купленим у них", - розповів газеті "Сегодня" заступник голови правління ВГО "Союз споживачів України" Олег Цильвік.

Найчастіше торгові мережі не перевіряють свого постачальника. У більшості випадків вони дивляться на етикетку і на супроводжуючі документи. Якщо алкоголь має пристойний вигляд і не викликає на перший погляд сумнівів, вони ставлять його в продаж.

Де брати

Алкоголь бажано купувати в місцях роздрібної торгівлі, які мають відповідні відділи для реалізації і ліцензії на реалізацію цієї підакцизної групи товарів.

Повинна бути щільно закрита кришка, акцизна марка повинна бути надійно приклеєна, а етикетка повинна читатися вільно.

Повинен бути зазначений виробник продукції, термін придатності, склад - все, що вимагається законом про захист прав споживачів.

Рішення по-київськи

Київська міська рада прийняла рішення про обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива в стаціонарних об'єктах торгівлі столиці.

Відповідні обмеження будуть діяти з 23:00 до 10:00 для всіх суб'єктів господарювання, які мають ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, крім закладів ресторанного харчування, йдеться в повідомленні міської ради.

"Щорічно в Україні від алкоголю помирає 40 000 осіб. Цю страшну статистику ми можемо зупинити лише рішучими діями, спрямованими на пропаганду здорового способу життя та обмеження вживання алкоголю", - заявив депутат Михайленко, який ініціював таке рішення.

Але Київське обласне регіональне відділення Антимонопольного комітету України вже заявило, що буде оскаржувати рішення Київської міської ради про заборону продавати алкоголь в нічний час.

Глава відомства Олексій Хмельницький вважає, що перед голосуванням проект рішення потрібно було узгодити з Антимонопольним комітетом.

Він також посилається на два рішення Вищого адміністративного суду України, який визнав незаконними подібні обмеження, які вже діють в деяких містах країни.

 

Джерело : Корреспондент.net  

Читайте також