СБУ: У Києві затримали агента спецслужб Росії
16:40 14.07.2017
253
У Києві співробітники Служби безпеки України затримали агента спецслужб Російської Федерації, який намагався отримати секретну документацію у військовій сфері і завербувати представника Міністерства оборони. Про це повідомили у прес-центрі СБУ в п'ятницю, 14 липня, - пише Кореспондент.net.
За даними відомства, затриманий є жителем Донецька, який, час від часу перебуваючи в Києві, "за завданням російських спецслужб мав намір отримати інформацію про особовий склад, забезпечення, дислокацію, озброєння і переміщення уздовж лінії розмежування військових частин і з'єднань Збройних Сил України та Національної гвардії" .
У СБУ стверджують, що його цікавили поставки в Україну військового озброєння та техніки країнами-членами НАТО, проведення українсько-американських навчань "Сі Бриз 2017", а також дані про офіцерів-інструкторів збройних сил США, які тренують українських військовослужбовців.
"Для цього шпигун встановив конфіденційні відносини з колишнім офіцером ЗСУ. Через нього він хотів за винагороду отримати секретні матеріали, які циркулюють у Генеральному штабі Збройних Сил України та установчі дані на посадових осіб Міноборони, які мають доступ до інформації закритого характеру", - відзначили в СБУ.
Затриманому повідомили про підозру в державній зраді. Незабаром суд обере для нього запобіжний захід.
Раніше в Одесі затримали громадянина Росії і Молдови, якого підозрюють у вербуванні співробітників СБУ.
Читайте також