Смертельні ДТП через мобільні телефони: як позбавитися залежності від смартфону за кермом
20:06 03.07.2017
252

Через розмову телефоном за кермом вірогідність ДТП збільшується у чотири рази.

Вірогідність ДТП збільшується у чотири рази, якщо:

На Харківщині дівчата на BMW на смерть розбилися під час прямого ефіру в Instagram розмовляти по мобільному телефону. Якщо ж набирати SMS-повідомлення, пильність зменшується в шість разів, а загалом кількість аварій, що стаються через смартфон, в одному лише Києві щодня вимірюється десятками. Тому "Сніданок з 1+1" дізнавався, як можна позбавитися телефонної залежності за кермом.

Останній стрім - саме так називають відео смертельної ДТП двох дівчат з Ізюма. Страшний ролик, вже побачили тисячі людей. Та випадок виявився аж ніяк не унікальним. Схожа ДТП також через онлайн-трансляцію сталось в березні цього року в Татарстані.

Проте смертельні ДТП людей, здається, нічому не навчили. За даними невеличкого опитування водіїв, половина з них користуються ґаджетами в дорозі, з'ясував "Сніданок".

Ті ж, хто під час руху телефоном не користується, не проти "поклацати" пристрій в заторі або ж коли на світловорі червоне світло. Але це також небезпечно, адже людина може не побачити та не зреагувати вчасно на аварійну ситуацію.

Безтурботність водіїв пояснити просто, адже за SMS та селфі українська поліція не карає. Штраф можна відхопити хіба що за розмови по телефону - від 425 до 510 гривень. Це також причина тисяч аварій.

Але позбутися залежності від телефону за кермом можна. Ось декілька порад:

1. Поставити ґаджет на режим "без звуку" або авіарежим під час водіння.

2. Робити вдих-видих для того, щоб переключитися назад до водіння.

3. Не зловживати бездротовими пристроями. Адже вони хоч і звільняють руки, все ж відволікають від дороги не менше за написання SMS.

Нагадаємо, 29 червня сталася смертельна ДТП за участю двох молодих дівчат в Ізюмі Харківської області. О 03:30 на проспекті Незалежності авто злетіло з дороги, врізавшись в опору електромережі. Через потужний удар від автомобіля залишилась лише купа металобрухту, а двигун іномарки вилетів на декілька метрів. Обидві дівчини загинули.

Читайте також