Черговий скандал із ПЛР-тестами: шахраї продають в Україні фальшиві результати тестів на коронавірус для виїзду за кордон
Черговий скандал із ПЛР-тестами: шахраї продають в Україні фальшиві результати тестів на коронавірус для виїзду за кордон
21:30 06.12.2020
304

В Україна шахраї почали продавати від імені лабораторних центрів підроблені результати ПЛР-тестів для виїзду за кордон.

Зокрема, тести на коронавірус підробляютьвід імені Київського обласного лабораторного центру. Про це повідомляє у своєму сюжеті телеканал «Україна 24»,

Заступниця директора Київського обласного лабораторного центру Наталія Родіна продемонструвала журналістам фальшивий висновок.

«Тут посилаються на фахівця, використано його прізвище, який у нас вже давно не працює. Використане посилання на наш сертифікат акредитації, який у нас дійсно є, але якщо ми подивимося нижче, там підроблений знак», - повідомила Родіна.

Також шахраї торгували негативними результатами ПЛР-тестів у Львові, які нібито зробили в Інституті епідеміології та гігієни.

Директор цього інституту Борис Кузьмінов зазначив, що документ підроблений недбало.

«Написано, що він був виданий 18 жовтня, а це була неділя, ми у неділю не працюємо. Далі - негативний результат виділено жирним, чого ми ніколи не робимо», - розповів Кузьмінов.

В Інституті епідеміології та гігієни ПЛР-тест для вильоту за кордон коштує 1000 грн, а за липовий документ аферисти беруть 900 грн.

У Держприкордонслужбі зазначають, що справжність тесту для вильоту за кордон ніхто не перевіряє –  цим займаються вже тамтешні прикордонники. Бачать позначення «результат негативний» - пропускають. Фальшиві тести українці показують і тоді, коли повертаються додому.

«Вони навіть не знають, де проходило тестування, яким чином його проводили», - розповів речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.

За підробку ПЛР-тестів тим, хто їх виготовляв, і тим, хто купував, передбачений штраф до 3,5 тис грн, або навіть ув'язнення до трьох років.

Читайте також