Переведуть стрілки на годину вперед: коли Україна перейде на літній час
21:04 23.02.2021
257

В ніч з 27 на 28 березня українці переведуть годинники на літній час. Стрілки годинника необхідно буде перевести на одну годину вперед.

Як відомо, перехід на літній час щорічно відбувається в останню неділю березня. А в останню неділю жовтня стрілки годинника знову переводять на зимовий час – на одну годину назад.

Переведення стрілок у нашій країні здійснюється двічі на рік із 1996 року відповідно до постанови Кабінету міністрів «Про порядок обчислення часу на території України».

Сезонне переведення годинників є причиною численних суперечок. Так, з одного боку, вважається, що воно допомагає скоротити витрату електрики, але з іншого, – може негативно позначатися на самопочутті людей.

У зв'язку з цим у вересні 2011 року перехід на зимовий час було скасовано постановою Верховної Ради, проте вже у жовтні, через шквал критичних висловлювань з боку частини громадськості, парламент визнав цей документ недійсним.

А 18 лютого 2021 року прес-служба Верховної Ради повідомила, що Комітет з питань економічного розвитку рекомендував народним депутатам ухвалити за основу законопроект заступника спікера парламенту Руслана Стефанчука «Про обчислення часу в Україні» №4201.

У разі ухвалення цього законопроекту перехід на зимовий і літній час буде скасовано і буде встановлено єдиний час за Києвом, який відповідає нинішньому зимовому – UTC +2. 

Джерело: OBOZREVATEL

Автор: І like News (28991
Читайте також