Трудова міграція: яку пенсію можуть отримати заробітчани за кордоном
18:12 03.02.2021
257

Минулого року Пенсійний фонд України за кордон 154,6 тисяч доларів та 3,159 мільйонів євро. Тож у 2020 році 4682 заробітчан отримали пенсії в інших країнах, передає Оbozrevatel.

Зазначимо, в Україні укладено міждержавні договори з іншими країнами – угоди про соціальне забезпечення. Вони дають право на отримання пенсії, навіть коли людина працевлаштована за кордоном.

Договори укладені з 23 країнами: Вірменією, Казахстаном, Киргизстаном, Росією, Таджикистаном, Туркменістаном, Узбекистаном, Угорщиною, Молдовою, Білоруссю, Грузією, Азербайджаном, Монголією, Румунією, Латвією, Литвою, Словаччиною, Чехією, Болгарією, Естонією, Іспанією, Португалією і Польщею. Якщо українець офіційно працював в одній із цих країн, то його стаж можна записати на досвід роботи в Україні. Це допоможе для отримання виходу на пенсію.

Для підтвердження іноземного стажу ПФУ направить спеціальний формуляр за кордон. Іноземний пенсійний фонд повинен підтвердити сплату страхових внесків. Відповідь, яку ПФУ отримає з-за кордону, буде офіційним документом, який підтвердить закордонний стаж людини.

Якщо у майбутнього пенсіонера, який живе в Україні, є стаж роботи в державі, з якою укладено угоду про іноземну пенсію, йому достатньо звернутися тільки до Пенсійного фонду за місцем реєстрації. Додатково звертатися до пенсійних органів інших країн не потрібно.

 

Читайте також