В Україні буде дозволено мати подвійне громадянство з дружніми країнами
18:32 05.03.2021
274

В Україні буде дозволено мати подвійне громадянство з дружніми странами, але не з Росією

За словами глави МЗС Дмитра Кулеби, такий крок дозволить українцям, які хочуть отримати громадянство однієї з країн ЄС, зберегти при цьому український паспорт.

Кулеба зазначає, що зараз МЗС працює з народними депутатами над відповідними законодавчими змінами.

«Ми плануємо дозволити подвійне громадянство з країнами Європейського союзу, з країнами світу, які є для нас дружніми і не становлять для нас жодної загрози, і список цих країн… залежатиме від деяких критеріїв. Таким чином, ми зможемо тримати ось цей ареал українства у світі як одне ціле, і громадянин України, який виїхав на постійне місце проживання до, наприклад, країни Європейського союзу, в перспективі зможе стати і громадянином цієї країни, і залишитися при цьому частиною українського простору, зберегти український паспорт», – наголосив міністр.

Однак Кулеба вказав на обмеження, які мають стосуватися політичного життя.

«От у вас декілька паспортів – чи маєте ви право бути депутатом парламенту, чи можете ви бути міністром? Ось тут буде інша політика. Тут будуть встановлені обмеження для того, щоб не допустити якихось зловживань. Ви добре знаєте феномен множинного громадянства окремих депутатів Верховної Ради України. Ми вважаємо, що на такій посаді людина має бути громадянином однієї країни – України», – додав очільник українського зовнішньополітичного відомства.

 

Автор: Анна Макарчук
Читайте також