Минулого місяця вартість комунальних послуг в Україні зросла майже на 1000 гривень. За інформацією українських ЗМІ тарифи на електроенергію можуть збільшитись вже в кінці опалювального сезону. Подібна тенденція обумовлена тим, що постачальникам дозволять підвищити ціни на опалення й гарячу воду.
Як і на що виросли тарифи?
- на розподіл газу (абонплата) – до 100%;
- на холодну воду – на 22%;
- на електроенергію – на 78 грн за умови споживання понад 100 кВт*год.
Зазначається, що через холодний січень споживання тепла збільшилася на 10% (водночас пропорційно зростуть і суми в платіжках). За підрахунками голови комітету з питань житлово-комунального господарства Громадської ради при КМДА Олега Попенко, як наслідок, суми в платіжках збільшилися на 800-1000 грн.
Ще в грудні НКРЕКП затвердила зростання тарифів на холодне водопостачання і водовідведення в середньому приблизно на 22% по країні. Гаряча вода та опалення також подорожчали в середньому на 12%. До того ж із 1 січня всі домогосподарства країни платять на 78 грн більше за електроенергію через скасування пільгового тарифу, – розповідає Попенко.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 19 лютого сказав у Верховній Раді, що уряд ухвалив цілих вісім кроків для того, щоб утримати вартість комуналки. Проте всі нововведення стосуються винятково газу, тепла та гарячої води.
Що ухвалив Кабмін:
- до кінця опалювального сезону тариф на газ не змінюватиметься;
- гарячу воду й опалення також чіпати не будуть, але за це доведеться заплатити з бюджету;
- після опалювального сезону розроблять нові тарифи (про це пізніше).
Посадовці зазначають, що всі хто не має змоги оплачувати комуналку, можуть претендувати на субсидії.
Довідково: в січні на компенсацію високих витрат направили близько 5 млрд грн.