Країни «червоної» та «зеленої» зон: після повернення з яких країн українцям не потрібно сидіти на самоізоляції
12:58 12.01.2021
257

МОЗ оновило перелік країн «червоної» та «зеленої» зон. Зазначається, що станом на 7 січня в «червоній» зоні для України залишаються 55 країн. У той самий час до «зеленої» зони входять усі туристичні країни, передає РБК-Україна.

Країни «червоної» зони

Потенційно небезпечними країнами з рівнем захворюваності більшим, ніж в Україні, залишаються 55 держав. Окрім того, до списку потрапили країни, які е надають статистику.

Зокрема, показники захворюваності на кронавірус вищі у таких країнах: Литва, Сан-Марино, Чеська республіка, Ліхтенштейн, Словенія. Також в перелік «небезпечних» потрапила Росія, Польща, Хорватія, Чорногорія, Білорусь, Ізраїль, Грузія.

У Туреччині, яка стала відноситися до «червоної зони» не так давно через зміну алгоритму підрахунку хворих, кількість активних хворих за останній тиждень знизилася з 411,9 осіб на 100 тисяч населення до 277,73. Нові показники дають надію, що найближчим часом країна перейде в «зелену» зону для України і туристам не доведеться здавати тести після прибуття додому.

Довідково: до «червоної» зони відносяться країни в яких фіксується значна кількість хворих на коронавірус. Після повернення звідти необхідно встановлювати додаток «Vdoma» і вирушати на 14-денну самоізоляцію через високий ризик бути зараженими під час поїздки. Щоб не проходити карантин, можна впродовж 24 годин після перетину кордону здати ПЛР-тест і дочекатися негативного результату.

В «зеленій» зоні – всі курорти

Як і в останні тижні, більшість курортних країн, куди можна вирушити на пляжний відпочинок хоч зараз, залишаються в «зеленій» зоні. Це означає, що рівень захворюваності там нижчий, ніж в Україні, тому поїздки вважаються відносно безпечними. Після повернення з країн «зеленої» зони жодних обмежень у туристів немає.

В «зеленій» зоні цього разу виявилися країни з такими показниками: Єгипет (16,3), Мальдіви (69,2), Танзанія (0), ОАЕ (213,91), Домінікана (113,19), Мексика (95,3), Болгарія (169,37). Нещодавно відкриті для українців Шрі-Ланка (35,1) і Оман (37,5) також відзначені показниками, які продовжують знижуватися.

На яких умовах можна вирушити за кордоном

  • Єгипет – улюблена українцями курортна країна вимагає негативний ПЛР-тест з QR-кодом, дійсний до 72 годин до вильоту. Віза на курорти не потрібна.
  • Туреччина – популярна країна навіть взимку. Для в'їзду за новими правилами необхідний ПЛР-тест, зроблений за 72 години. Віза не потрібна.
  • Мальдіви – віза не потрібна до 30 днів, довідка з результатами негативного ПЛР-тесту дійсна 96 годин до вильоту. По прильоту карантин не потрібен.
  • Домінікана – віза не потрібна, результати ПЛР-тестів у туристів не питають, на карантин їх не відправляють.
  • Танзанія, до якої належить острів Занзібар, не вимагає від туристів ПЛР-тестування чи самоізоляції. Громадянам України для відвідування Танзанії потрібна віза за 50 доларів США.
  • Шрі-Ланка нещодавно відкрилася для туристів на особливих умовах - відпочинок на закритих територіях, в «туристичних бульбашках». Віза - 35 доларів, необхідний ПЛР-тест за 72 години до вильоту і карантин до 5 днів.
  • ОАЕ – віза в цю країну не потрібна, але для поїздки необхідно здати ПЛР-тест в Україні за 96 годин до вильоту, а в аеропорті прильоту зробити його повторно – безкоштовно.
Автор: І like News (28991
Читайте також