Продаватимуть більше книжок російською мовою: у «Книгарні Є» прокоментували скандальний пост
21:10 15.09.2020
261

Представники української мережі «Книгарня Є» заявили, що не збільшують продаж книжок російською мовою, а скандальний допис, який вони опублікували на свої сторінці у Facebook своєрідна спроба привернути увагу до проблем книжкової галузі.

Співвідношення україномовних книжок і книжок іноземною мовою, серед яких російська, залишається приблизно 90% на 10%. І ще «тривалий час» не змінюватиметься.

Про це жірналістам Української правди розповів директор з розвитку «Книгарні Є» Андрій Домаранський.

«Ми хотіли привернути увагу якомога більш широкої аудиторії людей до тієї ситуації, у якій зараз перебуває український книжковий ринок. Ситуація непроста і така, що потребує більш ніж просто емоційної оцінки, говорить  Андрій Домаранський. - Для когось, хто не заглиблений у реалії, парадоксальна, для когось – абсолютно очевидна: торгувати в Україні книжками російською мовою більш вигідно, ніж торгувати в Україні україномовними книгами. Це треба змінити, а змінити це можливо виключно завдяки дієвим крокам з боку державних інституцій».

Найймовірнішою причиною подібної ситуації у книгарні пояснюють тим, що книжки на російській мові можна продати в Росії, Білорусі, Казахстані тощо. Щоб розширити ринок збуту для україномовних книжок, на думку Домаранського, треба допомога держави. 

Нагадаємо, днями українська мережа книгарень «Книгарня Є» оголосила, що відмовляється від ідеї підтримки виключно українськомовних видань й розширюватиме асортимент російських книг. Такий крок мережі розкритикували письменники й перекладачі, пригадавши, що ще минулого року вона виступала категорично проти продажу російських книг в Україні.

Читайте також