Україна в травні може зіткнутися з дефіцитом дизпалива, - Reuters
21:05 20.04.2021
260

У травні Україна може зіткнутися з нестачею дизельного палива через техобслуговування білоруського Мозирського НПЗ, яке збігається з зупинкою в поставках з заводів російської "Роснефти". Про це повідомляє Reuters.

Джерела уточнили, що швейцарський трейдер Proton Energy Group, який поставляв в Україну дизельне паливо і скраплений нафтовий газ "Роснефти", припинив експорт з 1 квітня, а новий постачальник Coral Energy ще не взявся за експорт.

"Україна споживає понад 7 мільйонів тонн дизельного палива на рік, імпортуючи дві третини своїх потреб, в основному з Росії і Білорусі. Після того як Proton припинив поставки, Україна спробувала збільшити морської імпорт, але його обсяги були недостатніми", - йдеться в повідомленні.

 

"Роснефть", яка минулого року поставила в Україну 1,75 млн тонн дизельного палива трубопроводами та залізницями, не планує відновлювати експорт у наступному місяці, а білоруський Мозирський НПЗ зупинений для планового технічного обслуговування з 15 травня по 15 червня, заявили торговці.

Очікується, що Мозир поставить в Україну близько 150 000 тонн дизельного палива в травні порівняно зі звичайними 240 000 тонн на місяць, заявили торговці.

"Ми очікуємо дефіцит близько 270 000 тонн у травні", - заявило одне з джерел.

Інше джерело підрахувало, що дефіцит дизельного палива може становити від 150 000 до 200 000 тонн наступного місяця, коли основний виробник зерна в Україні буде в середині сезону сівби.

Раніше Україна збільшила імпорт з морських портів та залізничним транспортом, щоб компенсувати дефіцит, але не було ясно, як вона діятиме з цього приводу, заявили торговці.

"Роснефть", "Корал Енерджи", Мозирський НПЗ та Міністерство енергетики України не відповіли на запити Reuters про коментар.

Автор: Маргарита Грабова
Читайте також