Українець переміг на «олімпіаді мемів» в Горішніх Плавнях
13:00 19.03.2018
255

Менеджер спецпроектів AIN.UA Олександр Лінник опублікував у Facebook жартівливу картинку про перемогу на «олімпіаді мемів» і за кілька днів отримав понад 20 тисяч репостів.

Про це повідомляє AIN.UA.

 «Десятки людей стали писати мені особисто і додаватися в друзі. Хтось щиро вітав, один користувач поцікавився, куди скинути біткоїни на честь перемоги, але більшість звинувачували в тому, що я поширюю фейкову новину і стою на службі Кремля, або намагалися довести, що кількість країн куди менше дев’яти тисяч», — зазначив Лінник.

На жарт Лінника надихнула історія школяра Антон Ципка. Аналогічна по суті картинка з ним розповідала про непомічену великими ЗМІ та телеканалами історію звичайного сільського хлопця, який переміг на олімпіаді з інформатики в Тегерані.

За кілька днів кількість репостів цієї картинки досягла 137 000.

Виявилося, що школяр зайняв не перше місце, а виграв золоту медаль і в загальному заліку взяв 8-е місце.

Лінник замінив фотографію Антона на свою, олімпіаду з інформатики в Тегерані на «олімпіаду з мемів» в Горішніх Плавнях, кількість учасників і країн, на 100500 і 9000 відповідно, а щоб підкреслити серйозність перемоги, додав у кутку картинки медаль Пурпурного Пепе (адаптований варіант американської медалі Пурпурне серце).

За словами Лінника, спочатку картинку поширювали в основному ті, хто розумів, що це жарт, усвідомлюючи проблему спекуляцій на уявних перемогах незнайомих людей. Пізніше абсолютна більшість людей репостила картинку, вірячи в те, що Лінник справді переміг і потребує підтримки.

«Під моїм постом почали з’являтися коментарі незнайомих мені людей, а підписи до самих репостів іноді були смішніше картинки. Багато користувачів не побачили в ній нічого підозрілого, а інформацію прийняли за чисту монету, викриваючи олігархічну владу в тому, що вона нічого не зробила для підтримки «чемпіона» — додав автор фейку.

«Це яскравий приклад того, чому взагалі існують фейкові новини і як вони стають такими популярними», — пише видання.

Він закликав українців перевіряти інформацію і не репостити все підряд.

Читайте також
ТЦ Ocean Plaza незабаром відкриється
Суспільство
12:00 06.08.2022
ТЦ Ocean Plaza незабаром відкриється