В Україні – мережева свобода: що можна і чого не можна українцям в інтернеті
11:15 23.10.2017

У нас регулюються тільки торенти, а найплачевніша ситуація – в Сомалі і КНДР, - пише Сегодня.

Україна опинилася в "білій зоні" на карті інтернет-свобод, незважаючи на недавню заборону російських соцмереж і сайтів. Про це свідчить інформація з сайту даних про хостинги WhoIsHostingThis. Експерти проаналізували відкритість інтернету в різних країнах: для цього вивчили наявність заборон або обмежень у розповсюдженні порнографії, доступу користувачів до політичних медіа, соцмереж і торентів.

В Європі переважна більшість країн досить ліберальні стосовно інтернету. Обмеження на користування торентами діють в 31 країні, серед яких і Україна. При цьому, як кажуть українські експерти, торенти обмежуються лише з міркувань дотримання авторських прав.

"Український інтернет – досить вільний, і це добре, тому що блокування сайтів – невірний шлях. Але має бути контроль контенту, де є насильство, дитяче порно, заклики до жорстокості, – говорить голова ІнАУ Олександр Федієнко. – Також люди в нашій країні повинні навчитися правильно користуватися інтернетом і відсівати потрібну інформацію від непотрібної".

В інших

Водночас у Великій Британії обмежена порнографія, в Росії та Молдові – політичні медіа, а в Греції – соцмережі. Повна заборона в європейських країнах діє лише на порнографію в Білорусі, Молдові та Туреччині.

На африканському континенті найцензурованішою країною є Сомалі. Там контролюється майже весь інтернет-контент. Повністю закритий доступ до порнографії в шести країнах, до політичних медіа – в Бурунді, до соцмереж – в Ефіопії.

В Азії найзакритішою країною є Північна Корея – там повністю заборонені порнографія, соцмережі, політичні медіа і торенти. Країна практично повністю відрізана від світової павутини: дозвіл на доступ до інтернету видає спеціальна організація і лише для вищих чинів, дипломатів і навчальних закладів (трохи більше 1200 дозволів на всю країну).

Стосовно інших азіатських країн, то повністю заборонений доступ до торентів в Тайвані. Порнографія під забороною в 23 країнах, соцмережі – в Туркменістані і Узбекистані.

У Північній Америці обмежено користування торентами в п'яти країнах, серед яких Канада, Мексика і США. Заборонено порно і обмежені політичні медіа та соцмережі на Кубі. У Центральній Америці немає жодних заборон, є лише обмеження торентів в 18 країнах і політичних медіа в Гондурасі. В Океанії ж теж діє лише обмеження на користування торентами в 14 країнах, серед яких Австралія і Нова Зеландія.

Читайте також