В Україні замість «паперoвих» трудoвих книжoк введуть електрoнні
20:12 03.09.2020
255

Народні обранці розглядають законопроект про скасування паперових трудових книжок та автоматичне призначення пенсій. Відповідно до нового закону всі дані зберігатимуться онлайн.

Що ще зміниться?

Під час оформлення не треба буде подавати трудову книжку – вистачить паспорта, ІПН та інших документів (якщо того вимагає роботодавець і дозволяє закон, наприклад, довідка про медичний огляд).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 64% українців купують залізничні квитки oнлайн

Одне з найважливіших нововведень – пенсію тепер нараховуватимуть автоматично. Не доведеться звертатися до Пенсійного фонду, збирати довідки, доводити свій стаж і підтверджувати його.

А як без трудової дізнатися свій стаж?

Українці зможуть отримати електронний документ із інформацією про свій стаж в інтернеті. Такий документ може знадобитися, якщо того вимагає роботодавець (наприклад, для конкурсу на посади у вас має бути стаж у відповідній сфері).

Щоправда, для цього потрібно оформити електронний цифровий підпис. Також у Кабміні розглядають можливість використовувати технологію BankID. Тобто з’явиться можливість ідентифікувати себе й за допомогою банківської картки.

Зазначимо, Законопроект №3623 прийняли за основу більшістю голосів 2 вересня.

Джерело: obozrevatel.com

Читайте також