Вчителі приватних шкіл отримають фінансування від держави
09:50 01.03.2019
252

Приватні школи в цьому році вперше отримають державне фінансування. Постанова, що регулює це питання, прийнято Кабінетом міністрів в середу, 27 лютого. Чиновники пояснюють, що діють виключно в рамках законодавства. Зокрема, запровадження такого порядку фінансування було прописано в статті 78 закону України «Про освіту». А запустити його уряд мав ще 1 січня 2019 року.

Розраховувати на держпідтримку зможуть, втім, не всі. А тільки ті зі шкіл, які мають ліцензію Міносвіти, почали працювати до 1 вересня 2018 року, не перебуває у стадії ліквідації і не проходить у справах про банкрутство. Кошти будуть направлятися на виплату зарплат вчителям та іншим педпрацівникам.

А нерозподілені на кінець року залишки субвенції на рахунках місцевих бюджетів можна буде витратити на господарські потреби школи - закупити меблі, обладнання, відремонтувати класи і т.д.

Розподіляти кошти повинні будуть щомісяця обласні держадміністрації. При цьому їм потрібно буде включити в перелік отримувачів крім муніципальних ще й приватні школи. Органи Казначейства до 15 числа кожного місяця здійснюють перерахування.

Джерело: ubr.ua

Читайте також