Як захиститися від колекторів: у НБУ розповіли алгоритм дій
17:57 10.09.2020
267

Понад третина всіх звернень, які надійшли на гарячу лінію НБУ за місяць, стосувалась дзвінків та погроз від колекторів. У прес-центрі НБУ повідомили, що в переважній більшості люди скаржились на неадекватну поведінку колекторів. Для вирішення питання представники Нацбанку розповіли, що робити подібними дзвінками та погрозами. Відповідно до проведеного дослідження, існують дві основні проблеми, які пов’язані з колекторами:

1. Дзвінки самого боржника — погрози, телефонні дзвінки вночі.

2. Дзвінки родичам, сусідам, колегам — всім тим, хто може вплинути на боржника.

По суті ж, дзвінки з погрозами — це пряме порушення закону (статті 3, 21, 22 і 32), Цивільного кодексу України (статті 3, 291, 301, 302 і 308), Кримінального кодексу України (стаття 182). У разі, якщо дзвінки надходять, але кредиту людина не брала, тож має місце порушення Закону України «Про захист персональних даних». Точно також і примусове стягнення боргу — це порушення законодавства. А право на такі дії має тільки Державна виконавча служба і деякі приватні виконавці, та й то після дотримання ряду необхідних процедур. Єдине, на що мають право колектори — передати інформацію. Таким чином, алгоритм дій такий: 

1. Колектори дзвонять з приводу кредиту, який громадянин не брав. В цьому випадку потрібно звернутися зі скаргою (в письмовому вигляді) до керівництва колекторської компанії, а також в контакт-центр НБУ. Незайвим буде звернення до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини або до суду.

2. Колектори дзвонять з погрозами. Тут вихід тільки один — звернення до правоохоронних органів. Зазначимо, найближчим часом до ВР надійде законопроект, який чітко визначити права колекторів.

Джерело: fbc.ua

Читайте також