Невідворотність покарання: у ВР зареєстрували антикорупційну стратегію
11:15 29.09.2020
355

 

Верховній Раді слід якнайшвидше затвердити Національну антикорупційну стратегію на 2020-2024 роки. Про це 28 вересня на засіданні Національної ради з питань антикорупційної політики заявив президент України Володимир Зеленський. Про це йдеться у повідомленні прес-служби НАЗК.

На думку керівництва держави та очільника Національного агентства з питань запобігання корупції реалізація стратегії дозволить створити механізм, який дасть можливість очистити судову гілку влади від корупційної складової. Окрім того, «очищення» від корупції стане позитивним знаком для потенційних інвесторів.

Як зазначається у дописі, одним із пріоритетів Антикорупційної стратегії є забезпечення невідворотності покарання за корупцію.

«Зараз багато справ корупціонерів просто закриваються за строком давності, - говорить очільник відомства Олександр Новіков. Якщо злочин вчинено три роки тому — цю справу вже не розглядають. Наша мета — збільшити ці строки принаймні до п’яти років».

За словами керівника відомства Стратегія забезпечить дієвий механізм звільнення корупціонерів з посад та допоможе очистити суди від корупції завдяки забезпеченню якісного законодавства.

«Впровадження антикорупційних стратегій — серед головних успішних міжнародних практик. Вони розробляються у Великобританії, Сінгапурі, В’єтнамі, Румунії тощо. Ми впевнені, що наша Стратегія — один із найякісніших таких документів», — підкреслив Олександр Новіков.

За результатами засідання Президент України визначив законопроект №4135, який передбачає впровадження Антикорупційної стратегії, як невідкладний. 

Довідково, проект документу був розроблений Національним агентством з питань запобігання корупції  та схвалений Кабінетом Міністрів України. До розроблення Стратегії долучилися представники бізнесу, громадські організації та міжнародні партнери України. 

 

Читайте також