Україна приєдналася до міжнародної конвенції про рятування
11:59 22.03.2017
254

Україна приєдналася до Міжнародної конвенції про рятування 1989 року. Парламентарі 226 голосами схвалили відповідний законопроект, передає кореспондент УНН.

Як зазначається у пояснювальній записці, документ регламентує процедуру надання відповідної допомоги суднам чи будь-якому іншому майну, що перебувають у небезпеці на водних шляхах.

Передбачається, що Україна приєднується до зазначеної Конвенції із застереженням про те, що відповідно до статті 30 Конвенції Україна зберігає за собою право не застосовувати положення Конвенції: коли рятувальна операція має місце у внутрішніх водах України та всі судна, з якими пов’язані такі дії, є суднами внутрішнього плавання; коли рятувальні операції проводяться у внутрішніх водах України без використання плавзасобів; коли всі заінтересовані сторони є громадянами або юридичними особами України; коли майно, стосовно якого потрібно застосовувати рятувальні операції, є морським майном культурного характеру, доісторичного, археологічного чи історичного значення та знаходиться на морському дні.

Джерело: УНН

Читайте також