Україна стала ближчою до реформи охорони здоров'я: Кабмін затвердив концепцію
17:13 30.11.2016
252

Кабмін схвалив ряд проектів нормативних актів, серед яких: зміни в положення про державний реєстр лікарських засобів, зміни в порядок складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ і рішення про розподіл резерву коштів медичної субвенції з держбюджету місцевим бюджетам у 2016 році.

- Не секрет, що система охорони здоров'я перебуває в коматозному стані. Останні спроби її реформувати – це був крок до знищення системи охорони здоров'я. Сьогодні реформа охорони здоров'я – пріоритет,
– сказав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

Він наголосив, що реформу потрібно проводити спільно з парламентом і органами місцевого самоврядування.

- Наше завдання – підтримати ініціативу команди МОЗ. Складно працювати в умовах тотального тиску з усіх боків. Прийняті рішення – це перший крок,
– сказав він.

Водночас глава комітету Верховної Ради з охорони здоров'я Ольга Богомолець відзначила, що комітет згоден з позначеним урядом і МОЗ вектором, проте сумнівається в успіху реформи без прийняття підготовлених комітетом законопроектів №4456 і №4457.

Вона також висловила думку, що для реформування системи охорони здоров'я, зокрема, на первинному рівні, необхідне впровадження європейських стандартів лікування, без яких неможливий розрахунок вартості медичної послуги. Богомолець вказала на необхідність проведення індивідуального ліцензування лікарів паралельно з автономізацією клінік.

Крім того, вона наголосила на необхідності централізованої системи судово-медичної експертизи, яка повинна виконувати функції контролю якості надання медичних послуг.

- За даними головного бюро судмедекспертизи, 80% встановлених діагнозів розходяться з причинами смерті,
– зазначила Богомолець.

Читайте також