Україна отримала загалом 65 млрд доларів оборонної допомоги від країн формату "Рамштайн"
18:01 25.05.2023
254

Обсяг оборонної допомоги Україні в рамках групи "Рамштайн" становить вражаючу суму - 65 мільярдів доларів, повідомив міністр оборони США Ллойд Остін під час початку засідання Контактної групи з питань оборони України, також відомої як зустріч у форматі "Рамштайн".

"Вже було перераховано й спрямовано 65 мільярдів доларів на забезпечення безпеки в Україні. Ми розуміємо, що зараз наша єдність вельми важлива, і тому ми маємо залишатися підтримкою України, скільки б це не знадобилося", - заявив Остін.

Також він повідомив про намір контактної групи продовжувати надавати боєприпаси Україні.

"Ми наразі наголошуємо на нашій рішучості забезпечити непохитність суверенітету та безпеки України у майбутньому, щоб вона могла дати відсіч будь-якій агресії. Ми зараз прагнемо охопити найважливіші аспекти, на які спрямована ця контактна група. Системи протиповітряної оборони (ППО) грають визначну роль у захисті українського неба та інфраструктури, і тому ми будемо продовжувати надавати необхідні боєприпаси", - додав Остін.

Міністр відзначив, що Росія продовжує використовувати гіперзвукові снаряди, створюючи загрозу для українців і мирних жителів.

"Завдяки передовим системам ППО, таким як системи Patriot, наданими США, а також системи, передані нашими європейськими партнерами, Україна в змозі на 100% збивати ворожі ракети, і ми це вже бачили на власні очі. Тому ми наразі переглядаємо потреби України щодо захисту її неба. Зосередження зараз здійснюється на безпеці неба України", - розповів Остін.

Крім того, він заявив, що на зустрічі також буде обговорено способи прискорення промислового виробництва необхідного обладнання для України.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також