Україна та ОБСЄ закликали Росію прискорити підготовку до звільнення утримуваних осіб
20:33 07.07.2021
259

Україна та ОБСЄ закликали Російську Федерацію до прискорення процесу підготовки до наступного етапу взаємного звільнення утримуваних у зв'язку з конфліктом осіб.

Про це повідомляє Українська делегація в ТКГ.

«Українська делегація та новопризначена модератор Гуманітарної підгрупи пані Шарлотта Реландер закликала РФ надати до наступного засідання ТКГ актуалізовані списки утримуваних осіб для прискорення підготовки до проведення наступного етапу одночасного взаємного звільнення», - йдеться у повідомленні.

Українська сторона також надіслала ноти до ОБСЄ про порушення режиму припинення вогню російськими збройними формуваннями та втрати з боку України.

Під час відеоконференції особливе занепокоєння було висловлено з приводу численних обмежень, зокрема на окупованих територіях, свободи пересування представників СММ ОБСЄ та виведення з ладу або знищення обладнання технічних засобів моніторингу місії.

За минулий тиждень свобода пересування СММ ОБСЄ була обмежена 15 разів, всі випадки сталися на окупованих територіях, що було відзначено в останньому звіті СММ.

У зв'язку з невирішеністю питання доступу інспекції МАГАТЕ на тимчасово окуповані території в Донецькій і Луганській областях України для перевірки стану ядерних матеріалів на декількох об'єктах українська сторона в черговий раз підняла це питання в рамках ТКГ.

Українська делегація звернулася до ОБСЄ з проханням сприяти організації візиту інспекторів МАГАТЕ для виконання зазначеної місії.

Відзначається, що російська сторона знову заблокувала запланований розгляд питання розмінування дев'ятнадцяти ділянок, узгоджених влітку 2020 року в рамках роботи підгрупи з безпеки ТКГ, а також відкриття КПВВ зі свого боку лінії розмежування.

Читайте також