Агресія Росії в Україні забрала близько 14 тисяч життів – МЗС
15:09 21.02.2022
256

Через російську агресію в Україні з 2014 року забрав життя близько 14 тисяч людей.

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ, опублікованій до восьмих роковин початку збройної агресії Росії проти України на сайті МЗС.

8 років тому Російська Федерація розпочала збройне вторгнення на суверенну територію України – Автономну Республіку Крим та місто Севастополь, - ідеться у заяві.

Агресія РФ проти України продовжилась на території Донецької та Луганської областей, у Чорному та Азовському морях і Керченській протоці.

З 2014 року розв’язаний Росією збройний конфлікт забрав життя близько 14 тисяч осіб, ще щонайменше 30 тисяч поранені, включно з цивільними особами, понад 1,5 мільйона осіб були змушені покинути свої домівки в Криму та на Донбасі, рятуючись від окупації на контрольованій Урядом України території.

Перша з часів Другої світової війни спроба забрати частину території сусідньої держави силою стала ударом по світовій безпеці, заснованій на міжнародному праві, у тому числі повазі до міжнародно визнаних кордонів суверенних держав.

Тимчасова окупація та спроба анексії українських територій перетворили їх у зони безпрецедентного порушення прав людини і основних свобод. Системного переслідування зазнають всі незгодні з окупацією. Росією застосовується утиски за ознакою етнічної та релігійної приналежності громади українців та кримських татар у тимчасово окупованому Криму, - підкреслюють в МЗС.

Незважаючи на всі зусилля України та міжнародної спільноти з мирного врегулювання створеного Росією конфлікту, агресія РФ лише розширюється.

Нещодавнє безпрецедентне нарощування російських військ біля кордону України, в тимчасово окупованому Криму та в Білорусі стало не лише елементом тиску на Україну, але і частиною шантажу, спрямованого на подальший підрив архітектури безпеки в Європі, норм і принципів міжнародного права. - наголошують в МЗС

Триває використання всіх можливих інструментів триваючої агресії Росії проти України. Так, під приводом військово-морських навчань Російська Федерація блокує значні частини Чорного та Азовського морів і Керченську протоку, перекриваючи безпечні та усталені шляхи морської торгівлі, що ведуть до українських портів. Останнім прикладом такої поведінки стали перекриття 13-19 лютого.

Тривають періодичні атаки у кіберпросторі.

У МЗС зазначили, що державі-агресору не вдалося досягти ключової мети – зруйнувати єдність України та підірвати непохитність міжнародної коаліції на підтримку України.

Ми створюємо пояс безпеки та процвітання, реалізуючи стратегію малих альянсів як елемент проактивної зовнішньої політики України. Так з’явилися Люблінський трикутник з Польщею і Литвою, Квадрига з Туреччиною, Асоційоване тріо з Грузією і Молдовою, альянс Україна-Польща-Велика Британія.

Разом з 46 нашими іноземними партнерами та міжнародними організаціями ми заснували Міжнародну Кримську платформу – новий формат з мирної деокупації Криму, і розвиваємо його як фактор стримування російських геополітичних та військових амбіцій, підтримки стабільності у ширшому Чорноморському регіоні., - наголосили у МЗС.

У МЗС дякують державам, які надають нам політичну та практичну підтримку з метою зміцнення оборонної стійкості України та закликаємо до подальшої активізації двостороннього військово-технічного співробітництва з цією метою.

Росія має піти на деескалацію, вивести свої військові сили з суверенної території України та припинити дестабілізацію міжнародної безпекової ситуації.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також