Для спільного руху в ЄС: Україна, Грузія та Молдова створили новий формат співпраці
17:31 17.05.2021
264

Міністри закордонних справ України Дмитро Кулеба, Грузії Давід Залкаліані та Молдови Ауреліу Чокой сьогодні у Києві започаткували посилене співробітництво з питань європейської інтегріції - Асоційоване Тріо України, Грузії та Молдови, про це повідомляє ilikinews з покликанням на УНН.

“Ми підписали документ, який створює Асоційоване Тріо — це буде підсилена співпраця трьох наших країн щодо питань Європейської інтеграції. Це нова ініціатива, і вона дуже вчасна, це рішення дуже вчасне, воно допоможе трьом нашим країнам рухатись вперед разом на шляху європейської інтеграції”, — сказав Кулеба.

Зі слів українського міністра, Асоційоване Тріо включає три основні елементи: це структурування консультацій щодо європейської інтеграції між трьома міністерствами закордонних справ, а також щодо долучення до діалогу з європейськими інституціями та членами ЄС, а також координування позицій у межах "Східного партнерства".

Асоційоване Тріо працюватиме в галузі секторальної співпраці, а також поступової інтеграції у внутрішній ринок Європейського Союзу — міністри погодились, що це буде основним наголосом в роботі формату.

Дипломати погодились також розвивати безпековий напрямок, щоб підтримувати стабільність у регіоні.

Як зазначив Давід Залкаліані, Україна, Грузія та Молдова мають спільну мету — майбутнє членство в Європейському Союзі.

“Ми хотіли б відновити єдність з європейськими країнами, ми поділяємо історичні зв’язки та цінності Євросоюзу. Це — наш суверенний вибір, і жодна держава не може змінити напрямок нашого руху до ЄС”, — наголосив він.

Зі слів Ауреліу Чокоя, підписаний міністрами сьогодні спільний меморандум щодо створення Асоційованого Тріо — це логічне продовження тристоронніх дипломатичних зусиль.

 

Читайте також