На кордоні з Білоруссю триває інженерне облаштування кордону
18:01 18.01.2022
257

Українські прикордонники на кордоні з Білоруссю продовжують облаштовувати загородження і будують вертолітні майданчики, які допоможуть швидко перекидати військовослужбовців на випадок «різкої зміни ситуації».

Про це повідомляє Держприкордонслужба.

"Ще з початку листопада на українсько-білоруському кордоні постійно працюють близько трьох десятків інженерних груп прикордонників. Вони встановлюють різного роду загородження – з єгози, колючого дроту, сітки-рабиці, виготовляють переносні загородження. Також інженерні групи працюють над облаштуванням вертолітних майданчиків, щоб забезпечити оперативне перекидання резервів у разі різкої зміни обстановки на певній ділянці", йдеться у повідомленні.

 

Від початку спровокованої міграційної кризи у сусідній країні для облаштування кордону України уже залучено близько 4 630 бухт спірально-лінійних загороджень. Значну їх частину надали органи місцевої влади Волинської області.

При цьому 2460 бухт прикордонники виготовили на власних потужностях. Для цього в Головному центрі підготовки особового складу Держприкордонслужби на Черкащині розгорнуто власне виробництво, яке дає змогу виробляти дротяні загородження, єгозу, сітку-рабицю.

Вже сьогодні прикордонники спроможні самостійно виготовляти щодоби загороджень, які дозволять облаштувати ділянку кордону протяжністю до трьох кілометрів.

 

У відомстві нагадали, що Кабмін раніше виділив 21 мільйон гривень на зміцнення кордону і служба вже закупила близько 300 тонн сировини. Цього має вистачити на перекриття близько 62 км кордону.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також