Наступного тижня ЄС розгляне виділення додаткової військової допомоги для України
10:00 21.01.2023
253

Рада міністрів ЄС із закордонних справ у понеділок, 23 січня, розгляне надання Україні сьомого траншу допомоги для Збройних сил в обсязі €500 млн, а також виділення додатково €45 млн для підтримки українських військовослужбовців, які проходять тренування, - про це у Брюсселі, напередодні зустрічі міністрів, заявив високопоставлений дипломат ЄС.

Дипломат зауважив, що російська агресія проти України буде першим пунктом порядку денного зустрічі європейських міністрів закордонних справ. Окрім військової допомоги, вони розглянуть шляхи притягнення до відповідальності представників РФ, винних у вбивстві мирного населення та руйнуванні цивільної інфраструктури в Україні. 

«Майже кожного дня Росія проводить бомбардування цивільних об’єктів, вбиває мирних людей, руйнує критичну інфраструктуру. Це не може продовжуватися без відповіді. Ми обговоримо, як міжнародне співтовариство може притягнути до відповідальності всіх причетних до цих дій», – сказав представник ЄС.

За його словами, також буде розглянуто мирний план президента Володимира Зеленського з 10 пунктів. Це буде перше обговорення цих мирних пропозицій на рівні міністрів закордонних справ країн ЄС. Очікується, що до обговорення дистанційно долучиться міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. 

Автор: Богдана Валігура
Читайте також