Уряд підтримав законопроєкти про відповідальність за публічне заперечення агресії РФ
14:02 09.12.2021
252

Кабмін схвалив два проекти законів, які передбачають відповідальність за публічне заперечення збройної агресії РФ проти України, тимчасової окупації Донбасу та Криму. Про це йшлося сьогодні на засіданні уряду,.

Як зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, ці два законопроєкти стосуються питань національної безпеки.

Уряд схвалив законопроєкти «Про внесення змін до деяких законів України щодо визнання публічного заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, тимчасової окупації Російською Федерацією територій України та спроб легалізувати та легітимізувати анексію частини території України протиправним діянням» та «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за публічне заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, тимчасової окупації Російською Федерацією територій України та спроб легалізувати та легітимізувати анексію частини території України».

“Сьогодні ми підтримали два законопроєкти, які стосуються національної безпеки нашої держави. Вони передбачають зміни в адміністративний кодекс щодо відповідальності за публічне заперечення агресії РФ проти України, за спроби легітимізувати окупацію наших територій. Закон стосуватиметься саме політичних діячів. Впевнений, що Верховна Рада підтримає таку ініціативу”, — заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання.

Перший документ пропонує передбачити у законодавстві, що публічне заперечення збройної агресії РФ проти України і тимчасової окупації українських територій є протиправним і тягне за собою правові наслідки та відповідальність.

Другим документом передбачається адміністративна відповідальність за це у вигляді накладення штрафу в розмірі від тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, - в розмірі від двох до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як зазначається у пояснювальній записці, адміністративна відповідальність запроваджується з метою запобігання та зменшення кількості випадків суспільно небезпечної чи провокативної поведінки окремих національних чи іноземних публічних діячів, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, політично значущих осіб в умовах міжнародного збройного конфлікту.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також