В Одесу прибув криголам, який Україна придбала у Британії
13:59 05.10.2021
264

Легендарний криголам James Clark Ross прибув до України і пришвартувався в одеському порту. Це перший криголам, який за роки незалежності з'явився "на озброєнні" в українських полярників. Про це повідомляє Міністерство освіти й науки України.

"Флагман українського науково-дослідного флоту – криголам «Джеймс Кларк Росс» – вже в Одесі. Під синьо-жовтим прапором він прибув у одеський морський порт сьогодні, 5 жовтня. З Данії в Україну, через три моря – Північне, Середземне та Чорне, нашого красеня привели два капітани: український капітан Олег Новосильний та британський «капітан-наставник» Саймон Воллес", - йдеться у повідомленні.

Наступні тижні триватиме дооформлення необхідних документів і технічна інвентаризація судна.

"Потому відбудеться офіційне представлення криголама для медіа та буде оголошено його нову назву. Також планується час для екскурсійного відвідування судна. Анонси всіх подій обов’язково розміщуватимуться на наших сторінках", - зазначили в МОН.

Нагадуємо, що 19 серпня цього року Україна придбала легендарний британський криголам «Джеймс Кларк Росс», а 30 серпня в порту міста Фредеріксгавн (Данія) відбулася офіційна передача судна, й над ним було піднято синьо-жовтий стяг.

Власний океанографічний криголам відкриває цілу низку нових можливостей для української науки та науковців. Насамперед він дозволить:

  • після тривалої перерви повернутись до досліджень Світового океану;
  • розв’язати логістичні проблеми на антарктичній станції «Академік Вернадський» та розширити можливості сезонних експедицій;
  • створювати науково-дослідні та логістичні консорціуми з іншими країнами;
  • проводити дослідження не тільки в Антарктиді, а й в Арктиці, та, за потреби, в інших регіонах океану.

 

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також