Пожежники-добровольці збирають кошти на нове обладнання
12:02 29.12.2021
256

За останні роки в Одесі відбулось чотири масштабні пожежі: згоріли дитячий табір «Вікторія», психіатрична лікарня, готель «Токіо-стар» та Одеський коледж.

Після трагедії в коледжі, внаслідок якої загинуло 16 людей, 07.02.2020 була офіційно зареєстрована неприбуткова організація «Асоціація добровільних пожежників України». Основна мета команди — допомагати швидко реагувати на пожежі та ефективно з ними справлятися. 

Подібний досвід вже достатньо поширений в Польщі, Італії, Канаді, США, Німеччині, скандинавських країнах та Латинській Америці. За статистикою кількість професійних пожежників у них значно менша, ніж кількість добровольців. 

Одеська команда розпочала свою діяльність з проведення безоплатних тренінгів з пожежної безпеки для дітей та вчителів, а також вихователів дитячих садків. Адже розуміння цих правил є основою поведінки людей під час пожежі й може допомогти запобігти ускладненню ситуації. 

А 18.06.2020 був офіційно підписаний план взаємодії з ДСНС про спільне реагування та надання допомоги населенню. Наразі до команди входять: чинні та колишні співробітники ДСНС, поліції, лікарі та небайдужі одесити, які у свій вільний час хочуть та можуть надавати допомогу. 

Добровільні пожежники можуть самостійно впоратися з невеликими вогнищами займання. Коли потрібно підвести воду, чи потрібно більше людей, чи техніка, яка є у ДСНС, вони звертаються за допомогою. Для цього вони мають радіозв'язок безпосередньо зі службою. 

За півтора року команда вже надала допомогу: більш ніж 5000 осіб, врятувала понад 200 тварин та здійснила більше ніж 7000 виїздів для надання допомоги. 

Наразі команда розпочала збір на платформі «Моє Місто», щоб придбати обладнання для аварійно-рятувальних робіт: для надання допомоги населенню та для забезпечення швидкого реагування на пожежі, ДТП, в надзвичайних ситуаціях та для порятунку тварин. Усього їм необхідно зібрати 163 000 гривень.

«Ми завжди надаємо допомогу за свої власні кошти, але зараз допомога також необхідна і нам, а саме — придбати необхідне обладнання, якого зараз так не вистачає». 


 

Автор: Іван Петрик
Читайте також