У МВС України нагадали, що за використання символіки тоталітарних режимів можна сісти на 5 років
18:05 08.05.2021
270

Напередодні Дня Перемоги в МВС нагадали, що за виготовлення та пропаганду георгіївської стрічки або предметів з її зображенням накладається штраф від 850 до 2550 грн.

А ось виготовлення і поширення комуністичної, нацистської символіки і пропаганду комуністичного і націонал-соціалістичного тоталітарних режимів загрожує позбавленням волі на строк до п'яти років.

В Україні діє заборона на використання символіки тоталітарних режимів. Їх використання передбачає:

➡️

адміністративну відповідальність - стаття 173-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, зазначає, що виготовлення і пропаганда георгіївської стрічки тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією георгіївської (гвардійської) стрічки або предметів, що містять її зображення.

➡️

кримінальну відповідальність - стаття 436 -1 Кримінального кодексу України - виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки і пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів карається позбавленням волі на строк до п’яти років.

 

Читайте також