Міністр допустив введення надзвичайного стану в прикордонних областях
20:10 14.11.2021
263

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив, що у разі загострення ситуації на кордоні з Білоруссю у прикордонних областях України можуть запровадити надзвичайний стан.

Про це міністр повідомив на брифінгу за результатами наради у Луцьку щодо захисту державного кордону.

"Пропрацьовані різні сценарії аж до того, що буде запроваджено надзвичайний стан у прикордонних областях", - зазначив міністр.

За словами Монастирського, у пріоритеті уряду у найближчі два роки укріпити державний кордон з Білоруссю. Він додав, що уже в бюджеті на наступний рік будуть передбачені відповідні кошти.

Міністр зазначив, що також на кордоні будуть збудовані тимчасові укріплення у тих місцях, де можлива масова присутність мігрантів.

Як повідомляв Укрінформ, у Луцьку 14 листопада за дорученням Президента Володимира Зеленського відбулась нарада з питань додаткових заходів із забезпечення національних інтересів у сфері захисту державного кордону під головуванням секретаря РНБО Данілова.

Міграційна криза на кордоні Білорусі з Польщею, Литвою, Латвією триває із серпня. Країни звинувачують Білорусь у спеціально створеному міграційному тиску в рамках ворожих гібридних дій проти них як країн ЄС.

Цього тижня великі групи мігрантів намагалися прорватися через кордон з Білорусі до Польщі, але частину з них польським прикордонникам вдалося повернути назад на лінію кордону.

Польський кордон зараз захищають близько 20 тисяч військових, прикордонників та поліцейських. У неділю, 14 листопада, польські прикордонники зафіксували дії, що свідчать про підготовку білоруською стороною силового прориву кордону мігрантами. Зокрема, мігранти починають розбирати намети біля кордону, вони отримують від білоруської сторони інструкції, інвентар, перцевий газ.

Польща планує збудувати до середини наступного року на кордоні з Білоруссю загородження висотою понад 5 метрів.

Україна також посилює кордон із Білоруссю і направляє туди додатково 8,5 тисячі військових.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також