Українці можуть залишитися без світла, тепла та грошей через кібератаки РФ
12:06 15.01.2022
257

Американські експерти попереджають про можливі більш серйозні кібератаки на українські ресурси, які можуть порушити життя простих громадян.

Про це повідомляє Reuters.

Зокрема, у матеріалі «Без світла, без тепла, без грошей – таке життя в Україні під час кібервійни» видання зазначає, що п'ятничний інцидент може стати підготовкою для більш серйозних атак. 

"У міру зростання напруженості ми можемо очікувати агресивнішої кіберактивності в Україні і, можливо, в інших місцях", - вважає аналітик із розвідки американської компанії з кібербезпеки Mandiant Джон Халтквіст.

Він також зазначив, що організаціям необхідно розпочати підготовку. Адже втручання хакерів у роботу лікарень, енергетичних компаній та фінансову систему донедавна були рідкістю. Але організовані кіберзлочинці, багато з яких живуть у Росії, в останні два роки агресивно переслідували установи за допомогою програм-вимагачів, заморожування даних та комп'ютерного обладнання, необхідного для догляду за пацієнтами лікарень. У деяких випадках це навіть призводило до смерті пацієнтів.

Експерти нагадують, що Україна вже постраждала від деяких із найбільших на сьогодні кібератак на об'єкти інфраструктури.

Як пише Reuters, донедавна атаки на лікарні, енергетичні компанії та фінансові системи були рідкістю. Але російські хакери за останні два роки стали інтенсивніше атакувати їх вірусами-здирниками, наприклад, блокуючи обладнання, необхідне для догляду за пацієнтами лікарень. У деяких випадках це призводило до смерті пацієнтів.

При цьому наголошується, що Росія неодноразово відкидала звинувачення у атаках хакерів на Україну. На думку колишнього керівника відділу кібербезпеки CrowdStrike Дмитра Альперовича, якщо Москва знову наважиться на вторгнення, то піде ще більше кібератак. Але найімовірніше вони не будуть фатальними. 

«Це буде другорядне шоу. Основне шоу буде на землі»,–- наголосив він. 

 

Автор: Павло Петрушко
Читайте також