ЄС закликає Росію взяти на себе відповідальність як сторона конфлікту на Донбасі
13:57 12.10.2021
258

Європейський Союз закликає Росію взяти на себе відповідальність як сторони конфлікту в Україні. Про це в межах саміту Україна – ЄС повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

«Україна може бути впевнена у нашій твердій підтримці її незалежності, суверенітету та територіальної цілісності. Ми продовжуємо підтримувати повну імплементацію Мінських угод та вітаємо українські зусилля, підтримуємо вашу позицію, пане Президенте, та позицію вашого уряду. Ми закликаємо Росію прийняти на себе відповідальність як сторони цього конфлікту», - сказала очільниця Єврокомісії.

Вона повідомила, що у розвиток домовленостей, досягнутихпід час Кримської платформи у серпні, європейська сторона направила свій персонал у південно-східні регіони України, щоб мати повну картину ситуації та розуміти, як найкраще відповісти на потреби місцевих спільнот, що потерпають від конфлікту.

ЄС буде фінансувати шкільні автобуси для дітей, які живуть на лінії конфлікту. Урсула фон дер Ляєн також запевнила підтримку енергобезпеки України.

"Комісія вивчає різні сценарії, як забезпечити достатнє постачання (газу. - Ред.) для України", – додала вона.

Зокрема, вивчається реверс газу зі Словаччини та можливості спільного зберігання газу в українських газосховищах.

Президент Євроради Шарль Мішель також засвідчив підтримку України.

"Ви можете розраховувати на ЄС постійно, на нашу стабільну підтримку. Ми засуджуємо нелегальну анексію Криму і Севастополя, ми будемо продовжувати підтримувати всі зусилля України. Будьте певні, що ви маєте підтримку 27 країн", – запевнив Шарль Мішель. 

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також