У 2022 роцi в українських школах змiниться формат харчування
16:40 29.12.2021
256

З 1 сiчня завершиться перехiдний перiод з впровадження нових стандартiв шкiльного харчування та вiдбудеться перехiд на нове шкiльне меню. Також на законодавчому рiвнi тепер закрiпленi iнтереси дiтей з дiєтичними потребами.

Про це повiдомляє РБК-Україна з посиланням на заяву першої ледi Олени Зеленської у Facebook.

Зворотний вiдлiк до повного переходу на нове меню в рамках реформи шкiльного харчування розпочато. До нього залишається всього три днi, тому що з 1 сiчня 2022 року для шкiл закiнчується перехiдний перiод по впровадженню нових стандартiв, - написала вона.

Олена Зеленська зазначила, що пiдготовча робота з переходу на новi стандарти тривала бiльше року, починаючи з перших дослiджень, коли з'ясували масштаб проблеми з надмiрним споживанням субпродуктiв, газованих напоїв, солi i жирiв. Тодi ж i почалася розробка нового меню - з овочами, фруктами та iншими корисними стравами.

Вона також нагадала, що на законодавчому рiвнi були закрiпленi iнтереси дiтей з дiєтичними потребами; почалася модернiзацiя застарiлих харчоблокiв - змiни торкнулися не тiльки ремонту обладнання, а й технологiчних процесiв.

Нагадаємо, що наступного року в рамках субвенцiї «заможна школа для кращих результатiв» на реформу шкiльного харчування буде видiлено 1,5 мiльярда гривень.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також