Україна отримала ще три гелікоптери для прикордонників від французької Airbus
09:09 23.12.2021
255

У середу 22 грудня 2021 року три нових гелікоптери Airbus Н125 для Державної прикордонної служби України прибули до Львова.

В прес-службі ДПСУ повідомили - якщо дозволятимуть погодні умови, то 23 грудня цього року відбудеться переліт цих гвинтокрилів у Київ.

"У середу три вертольоти прибули до Львова. І якщо дозволятимуть погодні умови, то 23 грудня відбудеться їх переліт у столицю", - йдеться у повідомленні.

Наразі за українсько-французьким контрактом прикордонне відомство України має вже 7 вертольотів Н125 французької компанії AirbusHelicopter.

Перші чотири гвинтокрили прибули в Україну у січні 2020 року та в листопаді 2021 року.

Це нові гвинтокрили AIRBUS H125, постачання яких відбувається в рамках угоди між урядом України та урядом Французької Республіки.

Загалом, в рамках створення Єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту в Україні, Державна прикордонна служба України має отримати 24 нові вертольоти Н125 французької компанії AirbusHelicopter.

В ДПСУ повідомили, що три вертольоти, які сьогодні прибули у Львів, мають сучасне потужне обладнання для виявлення та припинення правопорушень на державному кордоні. Серед іншого, гвинтокрили оснащені оптико-електронною системою спостереження, яка дозволяє вести моніторинг, в тому числі в інфрачервоному режимі. Водночас тепловізійна камера дозволяє виявити транспортний засіб на відстані до 20 кілометрів. Обладнання дає можливість не лише вести запис відео у високій якості, а й за допомогою супутникового обладнання в режимі реального часу передавати його. Також гвинтокрили облаштовані системою оповіщення з гучномовцями та спеціалізованими авіаційними прожекторами, які можуть використовуватися синхронно з системою оптико-електронного спостереження.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також