Україна підготувала низку кроків у разі припинення Росією газопостачання
20:00 26.10.2021
255

На той випадок, якщо Росія припинить постачання газу в Україну, існує низка заходів у відповідь. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у своєму Twitter.

Однак він не уточнив, які саме дії можуть бути використані.

«Росія поки не перекривала постачання газу в Україну. На випадок, якщо Кремль вирішить це зробити та зруйнувати залишки репутації як постачальника енергоносіїв в Європу, ми маємо низку асиметричних кроків у відповідь», - написав Кулеба.

Як повідомлялося, оператор будівництва «Північного потоку-2», Nord Stream 2 AG, заявив, що перша нитка газопроводу «Північний потік-2» заповнена технічним газом та готова до роботи.

Російський газовий монополіст Газпром 10 вересня оголосив про завершення будівництва газопроводу «Північний потік-2».

Газопровід побудований з РФ до Німеччини в обхід України дном Балтійського моря. Єдиним акціонером проєкту є Газпром. Нині газопровід очікує сертифікації з боку німецького регулятора.

Проти цього проєкту виступають Україна, Польща, країни Балтії та США. Уряди цих країн, а також впливова група депутатів Європейського парламенту вважають, що Москва вже сьогодні використовує газопровід «Північний потік-2» як гібридну енергетичну зброю проти України та всієї євроспільноти.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також